Trening EEG Biofeedback to metoda trenowania mózgu. Wykorzystywana jest w medycynie, sporcie, szkole czy biznesie. Jedna z najpopularniejszych metod neuroterapii. Ma szerokie zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu oraz ogólnemu niwelowaniu przykrych dolegliwości psychosomatycznych.
Rekomendacje do sesji treningowych to m.in.:
DZIECI Z ROZPOZNANIEM:
- zdiagnozowane zaburzenia procesów uczenia się takich jak: dysleksja, dysgrafia,
- ADHD, ADD (dzieci od 4 roku życia),
- mózgowe porażenie dziecięce
- autyzm
- padaczki
- moczenie nocne, tiki itp..
DLA OSÓB Z DOLEGLIWOŚCIAMI:
- przewlekłe zmęczenie,
- przewlekły stres, trema, napięcie,
- zaburzenia lękowe,
- zespół stresu pourazowego (PTSD)
- zaburzenia depresyjne
- problemy ze snem, pamięcią i koncentracją,
- przewlekłe dolegliwości bólowe, w tym migreny.
JAK TO DZIAŁA
Biofeedback to metoda nieinwazyjna, bezbolesna. Pacjent ma podłączone do skóry głowy specjalne elektrody przekazujące sygnały płynące z mózgu do komputera terapeuty w postaci fal mózgowych. Zapis fal służy do sterowania animacją – odbywa się to wyłącznie przy użyciu siły woli. Regularny trening pozwala nauczyć się, w jaki sposób wzmacniać określone, pożądane częstotliwości fal mózgowych.
EFEKTY TERAPII
Efekty terapii przy użyciu biologicznego sprzężenia zwrotnego zależą w dużej mierze od uczestnika treningu. Wiara we własne możliwości i pozytywne nastawienie jest w stanie zdziałać wiele dobrego. Odpowiednie zaangażowanie w trening, w stosunkowo krótkim czasie pozwoli na dostrzeżenie niektórych procesów fizjologicznych i da nad nimi pewną kontrolę. W sesjach EEG- Biofeedback dążymy do wzmacniania i utrwalania rezultatów, by zachować efekty treningu również poza nim.
KONTAKT DLA ZAINTERESOWANYCH
Jeśli rozważają Państwo taką formę treningu terapeutycznego dziecka zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną łącznie z treningiem próbnym.
Tel: 71 782 77 77 (wewnętrzny 1)
Pn – Pt 8:00 – 18:00
e-mail: rejestracja@promykslonca.pl
Ważna informacja
Przed przystąpieniem do treningów EEG Biofeedback należy wykonać badania EEG głowy, gdyż w przypadku niektórych schorzeń neurologicznych ten rodzaj terapii nie jest wskazany.