Urologia dziecięca

Menu usługi

Więcej o przychodni

Lokalizacja

Przychodnia Promyk Słońca
ul. Swobodna 8A,
50-088 Wrocław

Godziny przyjęć

poniedziałek – piątek godz.: 7:00 – 20:00
sobota godz.: 8:00 – 15:00

O urologii dziecięcej

Usługi medyczne z zakresu urologii dziecięcej

Urolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób i wad układu moczowo-płciowego u dzieci od pierwszych godzin życia do ukończenia 18 roku życia. Prowadzi również profilaktykę chorób i powikłań w obrębie układu moczowo-płciowego. W ramach wizyty przeprowadza wywiad i podstawowe badanie palpacyjne i badanie wzrokowe, formułuje rozpoznanie, przepisuje leki i daje zalecenia, a w razie potrzeby kieruje na dalszą diagnostykę lub konsultacje albo zaleca hospitalizację.

Uroflowmetria u dzieci

Uroflowmetria jest bezpiecznym i skutecznym narzędziem diagnostycznym, które pomaga w ocenie funkcji pęcherza i dróg moczowych u dzieci, co pozwala na szybką diagnozę i odpowiednie leczenie problemów urologicznych. Przeprowadza się u dzieci, które potrafią już samodzielnie oddać mocz. W naszym Centrum Medycznym Promyk Słońca badanie uroflowmetryczne przeprowadzamy już w trakcie wizyty konsultacyjnej. Badanie realizuje lek. Konrad Rysiakiewicz, chirurg dziecięcy i urolog dziecięcy.

Dowiedz się więcej o uroflowmetrii w diagnostyce chorób układu moczowego:

Badanie uroflowmetryczne u dziecka – wskazania i przebieg badania

  • REALIZUJEMY ŚWIADCZENIA: enel-med CENTRUM MEDYCZNE, POLMED, MEDICOVER, GRUPA LUXMED

Umów wizytę u urologa dziecięcego

lek. Konrad Rysiakiewicz

urolog, chirurg dziecięcy

Ustal termin telefonicznie lub mailowo

  • 71 782 77 77 wybierz 1
  • rejestracja@promykslonca.pl
  • telefon czynny: pn.-pt. od 8:00 do 18:00


    Odwołanie wizyty

  • wyślij SMS na numer 601 411 952 w treści podaj: Imię i nazwisko pacjenta/Datę i godzinę wizyty
  • telefon czynny: pn.-pt. 7:00-20:00; sb. 9:00-15:00

Cennik

  • Konsultacja urologiczna – 200 zł
  • Konsultacja z badaniem uroflowmetrycznym – 280 zł

Częste pytania (FAQ)

Urolog dziecięcy leczy choroby zewnętrzne narządów płciowych, infekcje układu moczowo-płciowego, dysfunkcje pęcherza, kłębuszkowe zapalenie nerek, zaburzenia czynności dróg moczowych, wnętrostwo, spodziectwo, stulejka, wrodzone wodniaki jąder, moczenie nocne. Zajmuje się wadami rozwojowymi układu moczowego, wrodzonymi i nabytymi nieprawidłowościami w obrębie narządów moczowo-płciowych, a także urazami w obrębie układu moczowo-płciowego.

Do urologa dziecięcego należy się zgłosić, kiedy w moczu dziecka pojawi się krew, kiedy dziecko ma problemy z trzymaniem albo oddawaniem moczu, odczuwa wzmożone, bolesne parcie na mocz, swędzenie albo pieczenie podczas oddawania moczu, jeśli bardzo często lub bardzo rzadko oddaje mocz, oddaje mało moczu mimo picia wystarczającej ilości płynów, skarży się na bóle brzucha lub bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej albo powracające infekcje układu moczowego. Do wizyty u urologa dziecięcego powinny też skłonić zaczerwienienia i wszelkie inne zmiany wyglądu narządów płciowych, a także nieprawidłowe wyniki badań ogólnych moczu. U chłopców sygnałem alarmowym mogą być problemy z odsuwaniem napletka oraz sączące się wydzieliny.

Objawy zakażenia układu moczowego u dzieci bywają mało charakterystyczne: może to być gorączka, wymioty, biegunka, odwodnienie, brak apetytu. Dlatego jeśli dziecko gorączkuje bez widocznej przyczyny, trzeba na wszelki wypadek wykonać badanie ogólne i posiew moczu. Nie należy zwlekać z wizytą: im szybciej lekarz postawi diagnozę i wdroży leczenie, tym mniejsze będzie ryzyko powikłań.

Wizyta u urologa może wiązać się ze stresem: dziecko może się wstydzić, mieć opory przed rozebraniem się, obawiać się bólu. Dlatego do wizyty u urologa dziecięcego, tak jak do każdej wizyty u lekarza, należy małego pacjenta szczególnie starannie przygotować, niczego przy tym nie ukrywając ani nie upiększając. Trzeba natomiast dziecku w sposób adekwatny do jego wieku i możliwości zrozumienia wytłumaczyć, jak wizyta będzie wyglądała i dlaczego jest konieczna, skupiając się na korzyściach z niej wynikających (pozbycie się bólu, nieprzyjemnych dolegliwości, możliwość powrotu na basen czy wyjazdu na wakacje itp.).

Na wizytę należy zabrać wyniki ostatnich badań krwi, moczu, USG, informacje o przebytych zabiegach i hospitalizacjach. Lekarz z pewnością zapyta o objawy, ich nasilenie i okoliczności, w jakich się pojawiają, o inne choroby oraz leki podawane dziecku. W przypadku noworodka lub małego niemowlęcia warto przygotować również informacje o przebiegu ciąży i porodu.

Więcej o przychodni

Lokalizacja

Przychodnia Promyk Słońca
ul. Swobodna 8A,
50-088 Wrocław

Godziny przyjęć

poniedziałek – piątek godz:
7:00 – 20:00
sobota godz: 8:00 – 15:00