Cennik

Wizyta na NFZ

Na rehabilitację potrzebne jest skierowanie.
Dostępność wizyt ograniczona jest kontraktem z NFZ.

Rejestracja

REALIZUJEMY ŚWIADCZENIA: enel-med CENTRUM MEDYCZNE, POLMED, MEDICOVER, GRUPA LUXMED

Koncepcja SEAS polega na Aktywnej Samodzielnej Korekcji w trzech płaszczyznach. Terapię SEAS można stosować w niewielkich skoliozach jak również w skoliozach zaawansowanych. W terapii niewielkich skolioz SEAS stosuje się samodzielnie, w skoliozach wymagających gorsetowania stosuje się ćwiczenia wg SEAS i gorset.

Metoda SEAS koncentruje się na odzyskaniu kontroli posturalnej i poprawie stabilności kręgosłupa poprzez ćwiczenia z udziałem aktywnej 3D autokorekcji skoliotycznej postawy. Aktywna 3D autokorekcja polega najpierw na edukacji pacjenta i zwiększeniu świadomości pacjenta o jego deformacji/skrzywieniu. Gdy pacjent zda sobie sprawę ze swojego problemu i wymaganych zmian, jest w stanie świadomie dokonać korekcji swojej postawy (aktywnej samoregulacji) w celu znalezienia jak najlepszego ustawienia kręgosłupa w 3 płaszczyznach.

Metoda SEAS zajmuje się następnie stabilizacją kręgosłupa i stabilizacją postawy poprzez różne ćwiczenia, aby osiągnąć ostateczną podświadomą samoregulację postawy poprzez stymulację mechanizmów utrzymania postawy. Aktywna Samodzielna Korekcja może być powtórzona w tysiącach różnych ćwiczeń, które powodują polepszenie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, aby zwiększyć stabilność postawy podczas wykonywania ruchów, codziennych czynności i ćwiczeń, takich jak siedzenie, wstawanie, wchodzenie, schodzenie ze schodów itp.

Bardzo ważnym elementem metody SEAS jest „podejście zespołowe” z udziałem lekarza, fizjoterapeuty, ortotyka i rodziny pacjenta. Podejście to opiera się na przekonaniu, że praca w zespole poprawia motywację pacjenta do ćwiczeń, co prowadzi do poprawy wyników leczenia.