Metoda SEAS

Menu usługi

Więcej o przychodni

Lokalizacja

Przychodnia Promyk Słońca
ul. Swobodna 8A,
50-088 Wrocław

Godziny przyjęć

poniedziałek – piątek godz.: 7:00 – 20:00
sobota godz.: 8:00 – 15:00

O metodzie SEAS

Terapia metodą SEAS

Koncepcja SEAS polega na Aktywnej Samodzielnej Korekcji w trzech płaszczyznach. Terapię SEAS można stosować w niewielkich skoliozach jak również w skoliozach zaawansowanych. W terapii niewielkich skolioz SEAS stosuje się samodzielnie, w skoliozach wymagających gorsetowania stosuje się ćwiczenia wg SEAS i gorset.

  • REALIZUJEMY ŚWIADCZENIA: enel-med CENTRUM MEDYCZNE, POLMED, MEDICOVER, GRUPA LUXMED

Umów wizytę u specjalisty lekarza

mgr Bonowicz Magda

fizjoterapeutka

mgr Beata Kobza

fizjoterapeutka

Ustal termin telefonicznie lub mailowo

  • 71 782 77 77 wybierz 1
  • rejestracja@promykslonca.pl
  • telefon czynny: pn.-pt. od 8:00 do 18:00

Odwołanie wizyty

  • wyślij SMS na numer 601 411 952 w treści podaj: Imię i nazwisko pacjenta/Datę i godzinę wizyty
  • telefon czynny: pn.-pt. 7:00-20:00; sb. 9:00-15:00

Cennik

  • Wizyta pierwszorazowa 45 min – 170 zł                                                                                                    
  • Wizyta kolejna 45 min – 150 zł

Częste pytania (FAQ)

Koncepcja SEAS polega na Aktywnej Samodzielnej Korekcji w trzech płaszczyznach. Terapię SEAS można stosować w niewielkich skoliozach jak również w skoliozach zaawansowanych. W terapii niewielkich skolioz SEAS stosuje się samodzielnie, w skoliozach wymagających gorsetowania stosuje się ćwiczenia wg SEAS i gorset. Metoda SEAS koncentruje się na odzyskaniu kontroli posturalnej i poprawie stabilności kręgosłupa poprzez ćwiczenia z udziałem aktywnej 3D autokorekcji skoliotycznej postawy.

Aktywna 3D autokorekcja polega najpierw na edukacji pacjenta i zwiększeniu świadomości pacjenta o jego deformacji/skrzywieniu. Gdy pacjent zda sobie sprawę ze swojego problemu i wymaganych zmian, jest w stanie świadomie dokonać korekcji swojej postawy (aktywnej samoregulacji) w celu znalezienia jak najlepszego ustawienia kręgosłupa w 3 płaszczyznach.

Kolejnym etapem w metodzie Metoda SEAS jest stabilizacja kręgosłupa i stabilizacja postawy poprzez różne ćwiczenia, aby osiągnąć ostateczną podświadomą samoregulację postawy poprzez stymulację mechanizmów utrzymania postawy. Aktywna Samodzielna Korekcja może być powtórzona w tysiącach różnych ćwiczeń, które powodują polepszenie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, aby zwiększyć stabilność postawy podczas wykonywania ruchów, codziennych czynności i ćwiczeń, takich jak siedzenie, wstawanie, wchodzenie, schodzenie ze schodów itp.

Bardzo ważnym elementem metody SEAS jest „podejście zespołowe” z udziałem lekarza, fizjoterapeuty, ortotyka i rodziny pacjenta. Podejście to opiera się na przekonaniu, że praca w zespole poprawia motywację pacjenta do ćwiczeń, co prowadzi do poprawy wyników leczenia.

Więcej o przychodni

Lokalizacja

Przychodnia Promyk Słońca
ul. Swobodna 8A,
50-088 Wrocław

Godziny przyjęć

poniedziałek – piątek godz:
7:00 – 20:00
sobota godz: 8:00 – 15:00