Cennik

Wizyta na NFZ

Na rehabilitację potrzebne jest skierowanie.
Dostępność wizyt ograniczona jest kontraktem z NFZ.

Rejestracja

REALIZUJEMY ŚWIADCZENIA: enel-med CENTRUM MEDYCZNE, POLMED, MEDICOVER, GRUPA LUXMED

Metoda FITS to autorska metoda terapii dzieci z wadami postawy, skoliozami oraz chorobą Scheuermanna, stworzona przez dr n. med. Mariannę Białek oraz mgr Andrzeja M’hango – fizjoterapeutę, dyplomowanego osteopatę. Metoda powstała na bazie wielu metod fizjoterapeutycznych; część technik została przez autorów zmodyfikowana i przystosowana do pracy z dziećmi. Metoda FITS uwzględnia również wiele technik opracowanych przez autorów metody na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji pacjentów.

W terapii uwzględnia się dysfunkcje towarzyszące skoliozom, takie jak nieprawidłowe wzorce postawy i niewystarczającą świadomość własnej postawy, nieprawidłowe obciążanie stóp, zaburzoną stabilizację dolnego tułowia, ograniczenia w zakresie ruchomości 3-4 żeber po stronie wklęsłości skoliozy, zaburzony mechanizm ruchów klatki piersiowej w trakcie oddychania, nieprawidłowe obciążanie pośladków w pozycji siedzącej, nieprawidłowy chód i in.

Program ćwiczeń jest dobierany indywidualnie do pacjenta w zależności od wielkości kąta krzywizny oraz wyniku badania klinicznego.

Zastosowanie terapii metodą FITS:

  • skoliozy czynnościowe i strukturalne
  • choroba Scheuermanna
  • wady postawy: plecy okrągłe, płaskie, wklęsło-wypukłe

Metoda FITS obejmuje trzy istotne etapy:

  • I etap – badanie klasyczne oraz badanie w koncepcji Metody FITS.
  • II etap – przygotowanie struktur mięśniowo-powięziowych ograniczających ruch korekcyjny poprzez zastosowanie różnych technik energizacji mięśni.
  • III etap – budowanie nowych korekcyjnych wzorców postawy w pozycjach funkcjonalnych oraz ich stabilizowanie, nauka napięcia korekcyjnego.

Metoda FITS jako jedna z 7 metod na świecie uzyskała rekomendację SOSORT (Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment).