Fundacja
Promyk Słońca
Fundacja
Promyk Słońca
Strona główna » Piknik asystencki w Świebodzicach

Piknik asystencki w Świebodzicach

Piknik asystencki w Świebodzicach

W pierwszą sobotę sierpnia, korzystając z mocno wakacyjnej aury, zorganizowaliśmy piknik dla Asystentów z powiatu wałbrzyskiego, którzy współpracują z fundacją w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”, Beneficjentów korzystających na co dzień z ich pomocy oraz ich rodzin.

Miejscem spotkania był ogród mieszczący się przy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach. W tym pięknym, niezwykle klimatycznym miejscu spędziliśmy czas na wspólnym grillowaniu, rozmowach oraz zabawach z podopiecznymi ośrodka. Prawdziwą niespodzianką dla uczestników spotkania była wizyta Iglaka – niezwykłego osiołka, który na co dzień pomaga dzieciom w trakcie onoterapii.

Za obecność oraz pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy Pełnomocnikowi Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych – Pawłowi Parusowi. Równie serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Sióstr ze Zgromadzenia, pracowników i podopiecznych ośrodka, a także Akademii Animaloterapii – dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie, zaangażowanie i bezcenną pomoc!