QEEG

 mgr. psycholog Marta Ziółkowska
  • 250 zł
  • 71 782-77-77
  • odwoływanie wizyt: 71 790-56-17 lub 71 782-77-77

Realizujemy świadczenia

enel-med

CENTRUM MEDYCZNE

POLMED

MEDICOVER

GRUPA

LUXMED

QEEG (mapowanie mózgu) jest sposobem analizowania zapisu EEG przy użyciu specjalistycznego oprogramowania.

QEEG i potencjały wywołane to badanie dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych. Badanie służy ocenie funkcjonowania neurobiologicznego, może wyjaśnić podłoże trudności szkolnych, kłopotów z pamięcią, koncentracją, nadmiernego pobudzenia lub zahamowania.

QEEG odpowiada na pytanie, czy EEG osoby badanej różni się od zapisu jej zdrowych rówieśników. Jest stosowane również jako diagnostyka uzupełniająca w przebiegu chorób neurologicznych oraz po urazach mózgu.

QEEG wraz z potencjałami wywołanymi to nowoczesna metoda diagnozy funkcjonalnej mózgu. Badany pozostaje w pozycji siedzącej. W badaniu z użyciem czepka wykonuje się zapis w trzech wariantach: przy oczach zamkniętych, otwartych i podczas wykonywania zadania (gra na komputerze). Analiza danych obejmuje porównanie zapisu do grupy normatywnej wraz z mapowaniem, charakterystykę podtypu neurobiologicznego, analizę przebiegu procesów percepcji, kojarzenia, pamięci i funkcji wykonawczych. Wskazania obejmują wyznaczenie protokołu do terapii EEG biofeedback (jeśli jest zalecane).