Fundacja
Promyk Słońca
Fundacja
Promyk Słońca
Strona główna » Książki » Ustno-twarzowa terapia regulacyjna

Ustno-twarzowa terapia regulacyjna

książka dla ciebie
okładka książki - Ustno-twarzowa terapia regulacyjna

Rodolfo Castillo Morales

Dzieło to skierowane jest do fizjoterapeutów, logopedów, terapeutów zajęciowych, pediatrów, stomatologów i ortodontów.

W treści znajdziemy opis poszczególnych elementów aparatu ustno-twarzowego i ich funkcji w przebiegu fizjologicznego ssania, połykania i żucia, opis patologii tej okolicy, sposób badania, podstawy ustno-twarzowej terapii regulacyjnej oraz towarzyszące jej zaopatrzenie ortodontyczne.

Ustno-twarzowa terapia regulacyjna jest uznaną metodą w praktyce rehabilitacyjnej na świecie. Opracował ją argentyński lekarz doktor Rodolfo Castillo Morales, specjalista rehabilitacji – jest ona wynikiem jego wieloletnich doświadczeń. W tej książce Castillo Morales po raz pierwszy ujął całościowo i usystematyzował zarówno podstawy koncepcji terapeutycznej, jak i praktyczne jej zastosowanie w obszarze aparatu ustno-twarzowego.

„Cieszę się, że wszyscy specjaliści stosujący ustno-twarzową terapię regulacyjną u swoich niepełnosprawnych pacjentów będą mogli dostać do ręki źródło wiedzy o tej koncepcji. Jestem pewien, że dla środowiska terapeutów naszego kraju ta książka okaże się pomocą i źródłem wielu pomysłów”.

Profesor dr dr h. c. Theodor Hellbrügge