Fundacja
Promyk Słońca
Fundacja
Promyk Słońca
Strona główna » Czasopisma » Poradnik dla rodziców 17

Poradnik dla rodziców 17

czasopismo dla ciebie
okładka czasopisma - Poradnik dla rodziców 17

W numerze 17 Poradnika dla rodziców na temat rozwoju psychomotorycznego dziecka m.in: o metodzie Vojty, o ułożeniowych wadach postawy, o tym, jaka powinna być szkoła i na jaką pomoc mogą liczyć rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. 
Zobacz Poradnik w formacie PDF

W dziale naukowo-szkoleniowym Anna Fonfara i Sylwia Lizak, doświadczone terapeutki metody Vojty prezentują podstawy koncepcji opracowanej przez czeskiego neurologa i neurologa dziecięcego, zmarłego 16 lat temu profesora Vaclava Vojtę, z powodzeniem stosowanej w usprawnianiu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i wieloma innymi schorzeniami. Barbara Zukunft-Huber, dobrze znana uczestnikom szkoleń w Fundacji Promyk Słońca twórczyni autorskiej metody terapii wad stóp u dzieci, pisze tym razem nie o stopach lecz o całej postawie, zwracając szczególną uwagę na asymetrie w obrębie głowy, szyi i tułowia i postulując wczesne rozpoznanie i terapię nieprawidłości. W nowym cyklu, którego autorami są rodzice dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności, Agnieszka Kossowska pisze o tych, o których w kontekście niepełnosprawności dzieci mówi się zbyt rzadko: o zdrowych siostrach i braciach niepełnosprawnego rodzeństwa.
Opracowując Poradnik jak zwykle spory ciężar położyliśmy na jego walor informacyjny. Tym razem wykorzystaliśmy pytania, jakie często zadają naszym ekspertom osoby odwiedzające Wrocławski Punkt Informacyjny dla Osób Niepełnosprawnych – specjalistyczny punkt informacyjno-poradniczy, z którego usług korzystają osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie gminy Wrocław, członkowie ich rodzin oraz instytucje na co dzień zajmujące się wspieraniem osób niepełnosprawnych. Punkt prowadzony jest pzy wsparciu Gminy Wrocław i znajduje się przy ul. Psie Budy we Wrocławiu. Także w dziale informacyjnym Joanna Kuczyńska prezentuje aktualny stan prawny w sferze pomocy materialnej dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.
Poradnik można otrzymać bezpłatnie w siedzibie Fundacji.
Zapraszamy do lektury!